AGORA İSTANBUL 2018

Bu haber 1143 kez okundu.

8 yıl aradan sonra Agora’nın tekrardan Türkçe konuşan lokallerden birinde gerçekleşecek olmasının mutluluğu içerisindeyiz.

 

AEGEE-İstanbul lokali tarafından 02-07 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Agora İstanbul’un başvuruları geçtiğimiz günlerde açılmıştır. Katılım ücreti 45 Euro olup son başvuru tarihi 29 Temmuz 2018 23:59 CET’dir.  

 

Agora nedir diye soracak olanlar için kısa bir açıklama ekleyelim:  AEGEE'nin Genel Kurul'u olarak adlandırılan Agora, bahar ve güz dönemleri olmak üzere her yıl 2 kere yaklaşık 600-1000 öğrenciyi bir araya getiren AEGEE'nin en büyük etkinliğidir. Her Spring Agora'da Comitee Directeur ( AEGEE-Europe Yürütme Kurulu ) seçimleri gerçekleşir. AEGEE hakkında tartışmaların ve kararların yer aldığı genel kurul toplantıları (Plenary) dışında katılımcılar, tüzük değişikliğiyle ilgili tartışmalara ( Prytania ), workshoplara, AEGEE-Europe çatısı altındaki projelerin toplantılarına (Progress Meeting),... katılım gösterebilirler. Genç Avrupalıları, AEGEE'nin geleceğini inşa etmek amacıyla bir araya getiren eşsiz bir organizasyondur.

Etkinliğe başvurmayı düşünen arkadaşların öncelikle geçtiğimiz dönem AEGEE-Eskişehir üyeliğini yeniletmiş olması gerekmektedir. Ardından http://www.aegee.org/ sitesinden bir intranet hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesabı oluşturduktan sonra veya hali hazırda bir intranet hesabınız varsa bu siteye girince sol tarafta 'My Application' kısmına tıklayıp 'Using Intranet Account' seçeneğine girip gelen sayfada bilgilerinizi doldurduktan sonra 'özenle' yazılmış bir motivasyon mektubu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Katılımcıların motivasyon yazımı konusunda yararlanması için oluşturulmuş bir siteyi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Bizlerin AEGEE-Eskişehir ailesi olarak bu önemli etkinliğe katılım göstermesi ve destek sağlaması; Türkçe konuşan lokallerin ne kadar güçlü ve birlik olduğunu diğer lokallere gösterebilmemiz açısından büyük önem taşımaktadır. 

 

AEGEE, yabancı dil, motivasyon mektubu, yurtdışı, vize veya bunların dışında aklınıza takılan herhangi bir konuda çekinceleriniz varsa bize sormaktan lütfen çekinmeyiz. Bunların hepsi birlikte üstesinden gelebileceğimiz sorunlar. Hayatınızda pişmanlık duymayacağımız, geriye bakınca yüzünüzü gülümsetecek anılar biriktirmenin verdiği mutluluğu yaşamanız için bu etkinliğe başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
 

Kafanıza takılan en küçük soru ve/ya daha detaylı bilgilendirme için Yürütme Kurulu ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

17.07.2018 19:22:21

Yükleniyor...

İşleminiz gerçekleştiriliyor...